Въпрос: "Защо децата на студентите са толкова нервни?"
Отговор: "Първите три месеца ембрионът напрегнато чака, дали мама ще направи аборт.
Следващите три месеца, ембрионът се чуди дали татко ще се ожени за мама.
Последните три месеца, ембрионът си мисли, как ние тримата ще живеем на две стипендии".
В час по математика влиза инспектор. Прекъсва учителката и казва:
- Сега въпроси задавам аз! В тази стая има 24 ученика, 1 учителка, 1 инспектор, 52 обувки, 1 черна дъска, 28 бели и 11 цветни тебешира, 36 стъкла за прозорци, 18 щори и една гъба. Въпросът е на колко години съм аз?
Гробна тишина. Ръка дига Иван.
- Кажи момче!
- На 40! - смело отговаря Иванчо.
- От къде позна бе младеж?
- Еми в къщи имам брат на 20 и мама казва, че е полуидиот...