Отива Зайо Байо в сладкарница и пита продавача:
- Имате ли торта от моркови?
- Нямаме.
Отива на другия ден и пак пита:
- Имате ли торта от моркови?
- Нямаме.
И така 4-5 пъти и решили да направият торта от моркови. На другия ден идва Зайо и пита:
- Имате ли торта от моркови?
- Имаме.
- Много е гадна, нали...
Един ден Иванчо се връща в къщи и се хвали на дядо си:
- Днес помогнах на една баба да пресече улицата.
- Браво, Иванчо, ето ти 1 лев.
На другия ден Иванчо идва с Марийка.
- Днес помогнахме на една баба да пресече улицата.
- Браво на вас, ето ви по 1 лев.
Когато Марийка си отишла, дядото попитал Иванчо.
- Защо днес идвате двама души?
- Защото бабата се съпротивляваше…