Блодинка, брюнетка и червенокоса отиват в пустинята. Когато стигнали брюнетката казала:
- Аз нося вода, да пием, ако сме жадни.
Червенокосата казала:
- Аз нося храна, ако сме гладни да хапнем.
А блондинката казала:
- Аз нося прозорец, ако ни стане горещо да отворим...
Учителката пита:
- Кой от вас написа"Госпожата е говедо" на дъската?
Всички мълчат.
- Пак питам, ако никой не си признае ще ви накажа всичките.
Става Иванчо:
- Аз, госпожо.
- Е добре, мислех да те накажа, но ще ти простя защото каза истината…