Прибира се един бизнесмен, сяда на бюрото си, вади си бележника и слага една отметка и казва на жена си:
- Така... дългът към банката е погасен.
- Скъпи, да ти кажа.... изневерих ти днес.
Бизнесменът слага втора отмека:
- Съпружеският дълг също!!!
В час по биология учителката разправя за размножението на амебите. След като си разказва урока, пита учениците:
- Какво правят амебите след процеса на деление?
Иванчо:
- Едната се обръща към стената и заспива.