Двама приятели си ловят риба на една въдица и хващат огромен шаран. Настъпва спор кой да вземе шарана за себе си. Единият от приятелите предложил да си теглят по една п*шка и който пъшка повече да преотстъпи шарана на другия. Еб*л го около час, а онзи пъшкал, пъшкал и казал:
- Стига толкова! Дай сега аз!
- Ааа, аз риба не ям.
Седят си двама чукчи върху един леден блок, топят си краката във водата и си приказват. По едно време единият казва на другия:
- Ей, я кажи някой политически виц.
- Да не съм луд бе, ще ни чуе някой и ще ни пратят в Сибир…