Един мъж искал да пробва жена си дали още го обича. За целта той се направил на умрял. Дошъл редът да го преобличат и жената казала:
- Защо със тази официална риза , нека му облечем нещо по-друго! - и му облекли фланелка. Жената пак рекла:
- Защо с този официален панталон, дай да му облечем нещо по-друго! - и му облекли къси гащета. След това жена му казала:
- Защо стези официални обувки? - и му сложили едни гуменки.Дошло време жената да го оплаква и тя казала:
- О-о, мъжо, защо ме остави, къде отиваш?! А мъжът станал от ковчега и отсякъл:
- Така, като се гледам - отивам на мач!
Един руснак заседнал в снега в Чукотка. По едно време минава един чукча, и руснака започва
да се моли:
- Чукча, кажи ми как да се измъкна, ще ти дам каквото поискаш.
Чукчата се замислил, и казал:
- Добре бял човек, ще ти кажа как, но ми направи свирка!
Руснака, нали няма избор, стискал съби и треперел, но направил свирка.
Чукчата тръгнал усмихнат да си върви, а руснака се развикал:
- Хей, нали ще ми кажеш как да се измъкна!
- А, да! Съвсем забравих. Ами слушай сега - трябва ти трактор.