Един рибар си ловял риба, а на главата му - тухла. Минава една жена и го загледала.
- Каква е тая тухла на главата ти?
- Пусни ми и ще ти кажа - отговорил той.
- Абе я си ......! - казала тя и си тръгнала. След малко се върнала от любопитство.
- Кажи ми моля те, каква е тая тухла на главата ти!
- Пусни ми и ще ти кажа.
- Добре де, ще ти пусна. Отишли в горичака и свършили работата. Като се върнали рибарят казал:- От сутринта съм тук, на въдицата нищо не хванах, ама на тухлата си третата!
Вървяла си една тъпа блондинка и стигнала до брега на една река. Погледнала и забелязала друга тъпа блондинка на отсрещния бряг. Първата се провикнала:
- Как мога да стигна до другия бряг?
Втората отговорила:
- Ама ти нали вече си на другия бряг!