Късна зимна вечер. По улицата притичва гол мъж. Двама минувачи коментират:
- Виж: ексхибиционист!
- Не, по-скоро мисля, че се калява!
- Грешите, - казва голият мъж. - Връщам се от казиното.
При командира на войсковата част идва възпитател от детския дом и се жалва, че след последният ремонт, който войниците са правили на покрива на детският дом, децата псуват безобразно. Командирът вика при себе си двамата войници, които са поправяли улуците и ги пита защо са говорили мръсотии.
Единият отговаря:
- Няма такова нещо, господин полковник! Просто редник Иванов запояваше улуците, а аз държах стълбата. Докато държах му говорех: "Редник Иванов! Нима не виждате, че оловото от вашият поялник капе на главата на вашият боен другар…