Славчо влиза при лекаря - целия трепери, едва се държи на стола. Лекарят:
- Пушите ли?
- Не, отказах ги.
- Пиете ли?
- Не, спрях и пиенето.
- И кога спряхте да пушите и да пиете?
- Току-що реших да ги спра.
- Аха... Сигурно организмът ви вече се е уплашил.
Железопътна гара. Един дядка с униформа върви край влака и почуква с чук колелата на вагоните.
- Дядо, какво правиш? - пита любопитно детенце.
- Ох, миличко, от петдесет години почуквам с тоя чук по колелата. Мога ли и до днес да помня защо го правя?