Трима пияници се прибират от кръчмата, вървейки по железопътната линия. Първия:
- Ей, братчеди, тия стапала тук така са ги редили, че като стъпя на едното и не моо се докопам до другото!
Втория:
- Е ти си добре, че употребяваш стъпала, аз употребявам парапет - него така са го резали, че като се подпрем на него и се джорнем в земята!
Третия:
- Не се притиснявайте, момчета - ето го асансьорчето - пуши, светка, подсвирква, ще ни дигне и тримата !
Двама цигани видели един негър:
- Еее! Видя ли какъв черен циганин?
- Да бе, верно! Как е възможно…?!
Минал един бял човек, чул раэговора на циганите и каэал:
- Абе, цигани! Това не е циганин, това е негър!
Циганите се спогледали и казали:
- Еее! А какви ли са техните цигани…