Мъж вижда в купето плачеща жена, която стои пред прозореца, и се поинтересувал:
- Какво се е случило, госпожо? Защо плачете?
- Ах, - изхлипала тя, - моя мъж слезе за малко да купи вестници, и влакът тръгна без него.
- О, съчувствам ви. Просто е ужасно да останеш във влака без вестници.
Двама дебили си говорят пред един небостъргач:
- Ако скочиш от върха му, ще падаш поне 5 дена - казал единият.
- A ще умреш ли? - попитал другият.
- Ами сигурно - отговорил първият. - Това са си цели 5 дни без храна и вода!