На един богаташ му умрял котаракът и той решил да го опее в църквата. Сложил котарака в една чанта и го занесъл в църквата. Намерил попа, обяснил му каква е работата, а попът му казал:
- Ти луд ли си, животно в православна църква да опяваш?!... Ето ти отсреща синагогата, носи го там, там ще ти опеят когото си искаш.
Мъжът се почесал по врата и казал:
- Добре де, ще отида в синагогата, но съм взел пет хиляди долара за опелото, а не знам дали ще стигнат?
Попът:
- Пет хиляди, казваш, а защо не каза веднага, че котарака ти е кръстен?
Двама луди решили да учат скокове във вода. Да ама басейнът празен. Напълнили един леген, сложили го на дъното и единия вика на другия "Скачай!". Оня се хвърля от кулата, а тоя му дърпа легена. Естествено, човека се утрепал.
- Абе защо дръпна легена та човека се размаза? - попитали лудия докторите.
- Ами забравих да го питам може ли да плува.