Мъж се обажда на детски лекар:
- Докторе, елате у нас да прегледате детето ми! Жена ми замина в командировка и ме остави аз да го гледам. Всичко правя както трябва - слагам го да спи навреме, водя го на разходки, правим сутрешна гимнастика, даже на нагревки го водих… А той все бледнее и слабее.
- А с какво го храните?
- Бре! Знаех си, че съм забравил нещо!
Един студент от СУ срещнал свой приятел - студент в МЕИ.
- Е, как са мацките в МЕИ-то?
- Абе, ужасна работа, от грозна по-грозна... Но това не е най-лошото...
- А кое е най-лошото?
- Ами, най-лошото е, че вече почнаха да ми харесват.