- Разкажете, подсъдими, как извършихте обира?
- Какъв обир, господин съдия? Те сами ме помолиха.
- Как така?
- Ами, приближиха ме вечерта двама мъже и ми казаха: "Сваляй шапката и якето!". И аз ги свалих. От единия - шапката, от другия - якето.
Шефът на лудницата събира трима луди и им казва:
- Момчета слушаите, защото който ми каже на колко е равно осем по седем ще го изпишем веднага.
Първият луд мислил, мислил и казал - четвъртък. Вторият луд мислил, мислил и казал - 198. А пък третият без да се замисли казал 56.
Тогава шефа се израдвал много и попитал лудия:
- Браво бе Пешо, ама как разбра?
А лудият се усмихнал и казал:
- Елементарно, разделих четвъртьк на 198…….