В час по български учителката обяснява:
- И така, съществителното име означава нещо, което можеш да видиш и да пипнеш. Обикновено това е някакъв предмет. Глаголът е действие - нещо, което правиш. Кажи ми сега, Марийке, какво е "мишка"?
- Глагол.
- Как така глагол? Нали можеш да я пипнеш!?!
- А-а-а, госпожо, аз мишки не пипам...
Психар влачи кашон. Санитар го пита:
- Абе Иване, кво е тва куче бе?
- Какво куче бе, това е кашон - не виждаш ли?
- О, да, извинявай. - казал санитарят.
След като си тръгнал психарят се обръща към кашона:
- Ей, Шаро, пак го изиграхме…