В ресторанта. Жена към мъжа си, възмутено:
- Видях те, че като се връщаше от тоалетната щипеше по дупетата всички келнерки!
Мъжа:
- Ти пък, скъпа, просто си избърсвах ръцете.
Наемат мъж на работа и го разпитват за биографията му:
- Какво сте работили?
- Ами най-напред работих в КАТ.
- Така-а-а… катаджия. - записва си интервюиращият.
- После бях в една охранителна фирма.
- Охранител значи. - записва пак интерюиращият.
- После пак се върнах в КАТ.
- Ясно - мърмори си интервюиращият - записвам: катаджия-рецидивист.