Прибира се нервен катаджия у дома, и иска сина да му покаже бележника си. Синът се изплашил, отива при майка си:
- Мамо, какво да правя? Тате иска да ми види бележника! А е нещо бесен!
Майката му дава 20 лева и казва:
- Сложи ги в бележника и му го дай!
Сложил сина парите, дава бележника на баща си, той го отваря и казва:
- Уф! Поне у дома всичко е наред!
Крадец бяга от полицията и малко преди да го заловят успява да се скрие в една детска градина. Децата тъкмо обядвали, той седнал при тях и започнал да се храни. В това време един от полицаите влязъл в детската градина застанал до престъпника и му казал:
- Айде папай, моето момче, че след малко отиваме на бу-то!