В гробищата вървял един 4овек и по едно време чува някакъв глас отнякаде. Поглежда надоло и кво да види..една рака махала нагоре и се виждало до нея някаква уста, от която излизат викове:
-Помощ, помогнете ми, аз не съм мъртав, аз съм жив!
Когато чул тези неща човека, тои утишъл до мъртвеца и почнал да удря с крака си раката му и главата и да вика:
-Ти не си жив, ти си зле погребан! !
Милиционер си купува кутия кибрит. Отваря я и започва да проверява клечките вътре една по една.
Драсва първата - запалва се.
- Добре, работи! - угасва я и я прибира в кутията.
Опитва втората - не се запалва.
- Тая е дефектна! - хвърля я.