В час учителката пита децата :
- Деца, познайте в коя ръка държа тебешира и в коя показалката ?
Иванчо става и казва:
- Г-жо, в дявата държите показалката, а в дясната тебешира.
- Браво Иванчо
-как позна ?
-Много просто Г-жо, просто от лявата ви страна се показва показалката и затова реших, че тя е в лявата !
-Браво Иванчо, харесва ми как мислиш !
След малко, Иванчо става внезапно с ръка в джоба и казва:
- Г-жо, познайте какво държа в джоба си !
Учителката възмутена
- Иванчо мръсник , как може да показваш такива неща в час?!
Иванчо вади ръката си и казва
- Не Г-жо, това е ножа ми, но ми харесва как мислите !
Двама лекари седят в коридора на болницата и наблюдават, как към тях се движи човек с присвити колене и ръце навряни между краката, който прави странни гримаси.
Първият доктор:
- Гледай, гледай, какво прави артритът от хората.
- Какъв артрит, това си е церебрална парализа.
- А, не, не съм съгласен, типичен артрит си е!
- Аз съм твърдо убеден, че е церебрална парализа!
Докато те спорят, човекът се приближва с мъка до тях и шепне:
- Извинете, къде е тук тоалетната…