Върви през гората заекът, носи телевизор. Вълкът го среща и пита:
- Откъде?
- Бях при лисицата, тя легна на леглото и каза: "Вземи ми най-скъпото!"... и аз взех телевизора.
- Абе, зайо. ТИ НЕ СИ МЪЖ!!!
- Ами ти като си мъж, върви да и вземеш гардероба!
Срещат се двама приятели. Единият с траурна лентичка на ревера. Другият го пита какво се е случило.
- Абе остави, тъщата почина.
- Е как бе, вчера я видях жената, жива и здрава, връщаше се от пазар.
- Е да де, ама снощи взе да готви и както режеше лук се поряза.
- И от това ли умря?
- Не, застрелях я, горката, да не се мъчи.