Един студент отива на изпит.
Квестора му казва:
- Момче, нищо не знаеш, но ако ми кажеш колко крушки има в стаята ще ти пиша 3?
- В стаята има 1,2,3.. 6 крушки.
- Грешиш. В стаята има 7 крушки, защото в джоба ми има една.
Писал му двойка.
След време студентът пак се явява на изпит при същтият квестор.
И този път студентът нищо не знаел, а квесторът пак го питал:
- Ако ми кажеш колко крушки има в стаята ще ти пиша 3?
- В стаята има 7 крушки.
- Грешиш този път не съм си взел.
- Да, но този път аз съм си взел.
Иванчо счупил прозорец в училище и директорът решил да го накаже. Дал му кофичка с боя и четка и казал:
- До обяд да си боядисал всички прозорци на първия етаж.
По обяд Иванчо влиза в дирекцията.
- Шефе остана малко боя да взема ли да боядисам и рамките?