Двама приятели си говорят за жените си и единият казва:
- Не мога да ги разбера тия жени! Моята помни на коя дата сме се запознали, къде сме се срещнали, какво съм й казал аз, какво ми е казала тя, в кое кафене сме отишли на първата среща и не можеш да си представиш какви неща още! А аз, братче, нищо от това не си спомням! Другият помислил и казал:
- Виж какво! Ти помниш ли, когато хвана първия си голям шаран?
- Е как да не помня! Беше на язовир Доспат, бяхме отишли петък вечер, 12 април преди 5 години. Петък през нощта нищо не ми клъвна! Чак неделя сутринта видях, че се е закачил, вадих го един час - беше 5 кг! Накрая Пешо влезе с ботушите да го вади с кепчето, щото оня се мяташе така здраво, че мислех, че ще ми изкубне въдицата от ръцете...
- А мислиш ли, че шарана помни?
Няколко студента отиват на изпит. Влиза първият. Професорът започва с въпосът:
-Колега,Вие бяхте ли на лекциите?
А студентът отговаря:
-Да,бях зад онази колона.
Професорът го скъсал.
Идва друг.При него се повтаря същото.Тогава влиза трети.
-И Вие ли бяхте зад колоната?-попитал този път професорът.
Студентът отговорил:
-Да.
-Странно.50 сантиметра колона , вече 50-ти човек за този семестър е бил зад нея.