Катаджия спира шофьор и започва проверка: документи, аптечка, пожарогасител - всичко е изрядно. Резервна гума - наред. Светлини, спирачки, ръчна - изрядни.
Накрая шофьора не издържа и пита:
- Мога ли вече да си тръгвам?
Катаджията отговорил:
- Абе, тръгвай си, като нямаш съвест!
Степени на опиянението.
Пийнали сте в ресторанта, повърнали сте в чинията.
1 степен опиянения - жалвате се на келнера, че това ястие е вкиснато.
2 степен - опитвате се да платите на келнера за това ястие.
3 степен - запознавате се с момиче и се опитвате да го почерпите с това ястие.
4 степен - успявате да почерпите момичето с това ястие.
5 степен - не помните нищо, а жената се кълне, че са ви донесли полицаи с думите: "Не го щат в изтрезвителя, прекалено е пиян".