Поп Евтимий среща бай Иван, който бил облечен целия в черно.
Поп Евтимий пита:
- Какво става Иване, тъщата ли е починала?
- Не, жената...
- Е, пак добре...
Нов преподавател се запознава с групата:
- Така, подаръци за мен има ли?
Всички:
- Не!
Един:
- Има.
Преподавателят:
- Ще формулирам по-иначе въпроса: "Има ли отличници в групата? Гледам, че има един.