Господин по химия пита ученичка:
— Какво правиш ?
Тя:
— Химията изучавам за последен път. Просто смесих веществата сълзите текат, и ето почна нещо да кипи и аз падам на колене и се моля на сички богове да не грамнеме.
Учителят.
— Боже кажи и да не смесва цигара с гас.
Баща, майка и малко момченце са застанали пред клетката на слона в зоологическата градина, слонът е възбуден и малкото дете пита майка си с голямо любопитство:
-Мамо, мамо, какво е това под слона???
-Нищо маминото...-отговаря възмутено тя.
А бащата си мърмори:
-То и туй за майка ти е нищо...