Иванчо и Марийка пият шише уиски у тях. Мимето казва:
- Не искам повече Иванчо. Нещо ми става с краката...
- Кво Мими, да не ти се подкосиха?
- Не, Иванчо, не мога да ги удържа! Непрестанно се разкрачват..
Мъж се приближава към вратата на съседа и започва да чука. Никой не му отваря. Той продължава да чука, още по-силно.
Към вратата се приближава куче и казва:
- Човече, няма нужда да чукаш, вкъщи няма никой.
Мъжът припада от изумление. Свестява се след известно време, гледа кучето седи до него и го наблюдава.
- Ти какво, куче, не можеш ли да джафкаш?
Кучето отговаря:
- Мога, бе, ама не исках да те плаша...