Братче и сестриче се карат за последния бонбон от кутията. Майката казва на момченцето:
- Защо не отстъпиш на сестра си? По-умният винаги отстъпва.
- Да не съм толкова глупав - да съм по-умен?
Гошо при доктора:
- Докторе, кастрирайте ме!
- Да не сте луд!
- Много ви моля, докторе, направете ми кастрация.
- Е, щом толкова държите.
Гошо и Пешо:
-Гошо, ти имунизира ли се?
- Ей, тва ли беше думата!