Върви си човек по брега на морето и намира запечатана бутилка.
- Иииии, т’ва сигурно е вълшебна бутилка. Вътре сигурно има някой дух. К’во се правеше в такъв случай?! Ахаа, трябваше да се търка бутилката.
Почнал той да търка бутилката, търкал час, търкал два... уморил се и тръгнал да хвърля бутилката. Точно замахнал и отвътре се чул скучаещ глас:
- Извади тапата...!!!
Група студенти решили да онождат готина (това винаги върви с тъпа, да приемем че е блондинка за по-лесно) студентка. предложи ли й да играят на една игра, ще й задават гатанки и ако тя не може да отговори я опъват всички подред. затвори ли се те в една стая и почнали. обаче след няколко дни комшията се притеснил к`во става и решил да провери, допрял ухо до вратата и чул следното:
- Мъничко, червеничко, с черни точки, лети и каца от лист на лист, що е то? кажи калинка ма, калинака ма!!!
- Слон!