На скамейка в парка седи човек и възмутено наблюдава минаващия покрай него пиян.
- Безобразие! - казва той. - Бих излял целия световен запас от алкохол в океана!
Седящият до него мъж започва да ръкопляска.
- Браво! Отлична идея!
- Вие също ли сте трезвеник?
- Не. Аз съм водолаз..
Един борец отишъл на пазара, гледа едно старче продава плодове и зеленчуци.
Вика му бореца:
- Деде, какво е това бре ?
А старчето му отговаря:
- Амииии, ябълки!
Бореца:
- Ами сложи ми 3 кила от тях, ама всяка ябълка увий в цветна хартишка и сложи панделка. Аз си плащам. А това какво е ?
- Амиии, портокали ...
- Е, сложи ми 5 кила от тях, ама нали си знаеш - всеки портокал в цветна хартишка и с панделка. - Е, добре де ... щом си плащаш ....
- Дедеее, а това какво е ?
- Стафиди, ама не се продават !!!