Иванчо влиза в кабинета по биология и носи нещо в ръка. Учителката го пита:
- Иванчо, какво е това?
- Гръклян - отговорил Иванчо.
- И откъде го взе?
- От дядо.
- А той какво каза?
- "Хьъ!".
Лекарски син показва на приятели кабинета на баща си. На всички прави впечатление човешкия скелет в стъкления шкаф.
- Откъде баща ти има това? - пита едно от момчетата.
- Не знам точно, но мисля, че това е първият му пациент...