Прибрали се седемте джуджета вечерта и започнали:
-Кой ми е ял от супичката?
-Кой ми е нахапал хлебчето?
-Кой ми е пипал лъжичката?
И т. н.
Седмото погледнало в креватчето си и казало:
-Абе я гасете лампата да лягаме, пък утре ще се разправяме.
Клиент влиза в кръчмата и поръчва:
- Една голяма ракия и най-дългата сламка.
- Но ракия не се пие със сламка! И защо най-дългата? - учудва се келнерът.
- Лекарят ми каза да стоя по-далече от алкохола.