Великобритания. Краят на миналия век. В клуба двама
благородници разговарят за слугите си.
- Аз - казва първият, - имам двама слуги. Единият е за
каретата, а вторият поднася ястията.
- Аз пък - казва другият, - имам четири слуги само за
лулата си. Единият ми я носи, вторият натъпква тютюна в
нея, третият я пали...
- А четвъртият?
- Той я изпушва, защото аз не понасям тютюневия дим!
В кафенето влиза човек с куче и сключва облог с посетителите, че кучето ще проговори. Но кучето мълчи. Мъжът плаща облозите и излиза. Всички му се смеят.
- Заради теб загубих толкова пари! Защо не проговори?
- Ама че си прост! Представи си какви пари ще вземем утре!