Разговор между двама приятели-старшини:
- Защо те уволниха от армията?
- По болест.
- Каква болест?
- Не знам каква, но на целия полк му се повръщаше от мен.
- При това застудяване, като не са пуснали парното, какво правите в болницата?
- Наредили сме ги пациентите - болен с температура до болен без температура - да се греят един друг...