Пациент позвънил на лекаря си, за да си запише час.
- Извинявайте, отговорила му дежурната сестра, но можем да ви приемем не по рано от след две седмици.
- Но до тогава аз може и да умра.
- Няма проблеми. Жена ви ще се обади да отмени часа.
- Докторе, искам един екземпляр от моята епикриза за жена ми!
- Защо!?
- Защото в графата "Обективно състояние" си написал, че съм ориентиран, а жена ми все ми разправя, че съм бил неоринтиран...