Свещеникът се обръща към всички, които са изпълнили църквата:
- Вие искате да помоля Бог да спре дъжда и да спаси вашите насаждения. Но това няма да стане - Бог помага само на тези, които вярват в него. А вие всички сте дошли за слънце, но нито един от вас не си е оставил чадъра...
- Моя татко така се беше напил на рождения си ден, че когато донесоха тортата, започна да духа незапалените свещи.
- Е, за това не е задължително да е много пиян.
- Чакай, аз ти разправям, че така се беше напил. Духна и свещите се запалиха.