Две възрастни дами отишли за първи път на конни надбягвания. Едната дори заложила на кон 5, но той стигнал на финала последен.
- Слава Богу!- възкликнала тя. - Не знам какво щях да правя с този кон, ако го бях спечелила.
Срещат се двама наркомани. Единият носи мотика.
- Накъде с тая мотика?
- Отивам да се боря с плевелите.
- Какви плевели?
- Абе, посях си коноп, а то поникнали и едни домати, едни краставици, не ти е работа...