Събра ли се най-бавните и си направили съзтезание по гонене на охлюви, кой от тях ще е най-бързия.
Първият хванал три охлюва, вторият хванал един охлюв, а третия нито едни.
Попитали първият, ти защо хвана и той отвърнал:
- Ами тези бяха достатъчно бавни и затова успях да ги хвана!
Попитали и втория, ти защо хвана само един охлюв и той отвърнал:
- Само един ми се даде другите не искаха!
Най-накрая дошъл ред и на последния и него попитали, а той отвърнал:
- Ами аз докато се наведа и докато се протегна и охлюва хоп се смугна и избяга зад храстите!
Кара си мутрата BMW-то по пътя със 90 км и изневиделица срещу него едим мерцедес, а в ляво, а вдясно и се ударили челно. След няколко минути в несвяст борчето се събужда и си мисли ядосан - "ей ся кат го фана тоя че го утепам", излиза от колата и гледа как от мерцедеса излиза един поп.
Борчето:
- Ко праиш бе идиот, ей сега че те утепам.
Попа:
- О чадо успокой се, важното е, че сме живи и здрави
Борчето:
- Виж ко ми напраи колата бе ...
Попа:
- Виж мое чадо, това са само ламарини. Важното е, че сме живи и здрави (попа вади една бутилка джони из под расото). Дай да пийнем по едно за това.
Борчето хванало бутилката ударило един голям гълток да освободи напрежението и подало бутилката на попа. Попа затворил бутилката и я прибрал под расото.
Борчето:
- Ти няма ли да пиеш?
Попа:
- Не, аз ще чакам полицията.