За кратко време в селото изгорели десет плевника. Когато се подпалил и единадесетият плевник, мъжете се събрали в кръчмата и един казал:
- Това е работа на един човек.
- Не е един. Двама са. - казал Вуте. - Изгоря и моят плевник.
Жена вървяла след мъртво пиян мъж. Докато вървял на зиг-заг по улицата, пияният мъж си ударил главата в уличния стълб.
- Господине, колко лошо се ударихте…
А пияният казва:
- Ето ти дирека - удари се по-хубаво.