Едно джудже влиза в бар и със силен глас казва:
-Една фанта!-но никой не му отговаря.
Ядосано то пак повтаря същото- но никакъв резултат.Зачервено то отива към високия стол започва да се изкачва по него и с последни сили стига до горе,сяда,удря по бара и крещи:
-Искам една фанта!!!
И навеждайки се вижда зад бара от другата страна джудже,което се напъва и вика усилено:
-Каква фанта,каква фанта??
Един пиян си кара мотора и си казва:" Ей сега ако ме спре полицай ще му кажа - очите ми са зачервени от вятъра."
Спира го полицай и го пита:
- Абе, да не би от вятъра да са ти зачервени очите?
- Не бе, пил съм.