В моргата лежат трима мъже на мраморната маса един до друг, всички широко усмихнати. Студентите питат санитаря, защо са така ухилени мъртъвците:
- Първият е бедняк, спечелил от тотото много пари и от радост получил удар. Вторият жена му не му пускала 5 години, били скарани, и за рожденния му ден му пуснала и той от радост получил удар върху нея.
- А третият?
- Тоя го ударила мълния.
- Що тогава се смее?
- Помислил, че е фотосветкавица да го снимат..
Тече изпит - тест, на който трябва да се избере верния отговор от два възможни отговора.
Един студент хвърля монета и пише. Предподавателя си мисли:
" Този първи ще приключи тест."
Свършва времето за решаване на теста, всички си предват листата, а онзи продължава да подхвърля монетата. На преподавателя му писнало и го попитал:
- Какво става колега? Не отговорихте ли на въпросите вече?
- Отговорих.
- Тогава какво правите?
- Проверка правя - казал студентът.