Учителят накарал Иванчо да напише в тетрадката си 100 пъти изречението: "Никога повече няма да говоря с учителя си на ти!"
Иванчо, обаче, написал изречението 200 пъти. На другия ден дал тетрадката за проверка.
- Браво, Иванчо! - възкликнал изненаданият учител. Но защо вместо 100 си написал изречението 200 пъти?
- Ами, за да ти доставя удоволствие, бе.
Бай Славчо отсяда в хотел. Зима си ключа и си тръгва към стаята. След известно време се връща, викайки:
- Какъв е този хотел?!?!?! Това на нищо не прилича!
Мениджърът го посреща:
- Господине, какво се е случило?
- Какво се е случило ли?!?!?! Влизам си в стаята и там ме чака някакъв с револвер в ръка, който ми казва "Или ще ми направиш свирка или ще ти размажа мозъка по тавана!".
- И какво се случи?
- КАК КАКВО БЕ, ТЪПАНАР ТАКЪВ! ИЗСТРЕЛ ЧУ ЛИ?