След като минали Великденските празници
клисарят и отчето отишли в билярдна зала, за да си отдъхнат. Започнали да играят. На клисарят му вървяло, а на отчето не. Когато отчето за пореден път не улучил, рекъл:
- По дяволите! Не улучих!
Клисарят го секнал:
- Не говорете така, отче! Бог ще ви накаже!
Тогава отчето отново не улучило:
- По дяволите! Не улучих!
А клисарят отново го секнал:
- Не богохулствайте, отче! Бог ще ви накаже!
Но отчето отново не улучил топката и креснал:
- По дяволите!!! Не улучих!!!
Небесата се растворили и една мълния ударила клисарят. Тогава отгоре се чул силен ехтящ глас:
- По дяволите!!! Не улучих!!!
В един бар се е насъбрала компания и гледа по телевизията лондонското дерби между Арсенал и Тотнъм. Тотнъм вкарва гол и кучето на един от запалянковците пада по гръб, започва да се върти на всички посоки и да се хили неистово. Един от посетителите на бара се обръща към собственика на кучето и го пита:
- Какво му стана на тоя пес?
- Ами винаги, когато Тотнъм вкарат гол и то започва да прави така.
- А какво става, когато Арсенал вкарат гол?
- Ами не знам, имам го само от 6 години.