Мъж за първи път лети със самолет. Седи на седалката, нервничи и гледа през прозорчето. По едно време се обръща към съседа си по място:
- Ебаси, колко нависоко летим. Гледай, гледай, хората изглеждат като мравки.
- Ми това са мравки, бе! Ние още не сме излетели.
"-Ами то това не го пише по стените на кръчмите и на дискотеките, то това по учебниците го пише, и по книгите…"
г-н Диан Карагеоргиев, преподавател по френски език в НБУ - Албена