Шефът изпраща провинилият се служител да напише обяснение защо в понеделник не е дошъл на работа.
След час получава обяснителната бележка:
“В понеделник не дойдох на работа, защото си мислех, че съм дошъл...”
Пътуват в едно купе във влака майка, дъщеря, офицер и войник. Влакът влязъл в тунел и в купето проехтява плесница.
Офицерът си мисли:
"Брей, заради този войник къв шамар изядох."
Дъщерята си мисли:
"Абе тя майка ми уж един любовник не може да си намери пък какви работи прави."
Майката си мисли:
"Абе тя тая мойта не се давала толкова лесно."
Пък войника гледа офицера и си вика:
"Чакай да влезем в следващият тунел, пък аз ще ти покажа!"