- За подобряване на храносмилането - пия бира. При отсъствие на апетит - пия бяло вино. При ниско кръвно - пия червено вино, а при високо - коняк. Ако имам ангина - пия ракия?
- А вода?
- Такава болест още не съм имал?
Върви си Червената шапчица през гората и от един храст озъбен се подава Вълкът:
- Стой! Къде отиваш?
- Ами тръгнала съм към Баба…
- Какво носиш в кошничката?
- Печена кокошка, баница с масълце, бутилка с…
- А хартия има ли? - прекъсва я Вълчо.