В комисията по етика към лекарския съюз,е привикан психиатър и
2 санитари,за да дадат обяснение за системното си пиянство.
- Четях поговорки.Тъкмо бях прочел"И лудия бяга от пияния",
нахлуха двамата дежурни санитари преследвани от 60 пациенти.
Тримата се заключихме и се напихме с цел самоотбрана.Болните
чукаха по вратата.Като изпихме по бутилка разреден спирт,
излязохме лице в лице срещу врага.Ефекта беше поразителен.
Лудите се разбягаха по стаите си,а лидера им се самозавърза
в усмирителна риза.
Известен адвокат бил повикан в провинцията, за да защитава
някакъв обвиняем. Противната страна имала за защитник
местен адвокат, който започнал речта си със следните
думи:
- Господа съдии, най-напред искам да обърна вниманието върху
следното: всички знаем, че когато някой се почувства малко
неразположен, обикновено се обръща за съвет към аптекаря.
Ако види, че е по-сериозно болен, отива при домашния лекар,
с когото преди това често се е съветвал. Но когато е убеден,
че случаят е безнадежден, той вика на помощ най-известните
специалисти от столицата.