В травматологията разговарят болните целите в гипс.
— Ти как пострада?
— Натресох се в един гараж.
— Колата, разбира се, е на сол?
— Не, аз се прибирах пеша.
Между таралежи:
- И ’кво?
- И нищо - оттук захождам - не става, оттам захождам - пак не става.
- И как не става?
- ’Ми не става - четка за рисуване - как да ти го река? Не става!
- И ти?
- Кат’ добарах една баданарка, че дай!
- Е т’ва е!