Мъж седи в кенефа със запек. Жена му минава и гаси лампата без да знае, че той е вътре. От кенефа се чуват някакви неистови звуци:
- ААААААУУУУУУУУААААААЙЙЙЙЙЯЯЯЯЯЯЯЯ! Мамичкоооооооо...!!!
Тя светва лампата изплашена и пита:
- Какво стана бе?
- Ох, слава богу, помислих че са ми изхвръкнали очите.
- За какво слагаш презервативи по джобовете си?
- Ще ходя на дискотека, за всеки случай.
- Поверието знаеш ли?
- Кое?
- Вземеш ли чадър - дъжд няма да вали!