Прибира се пияница в 5 през нощта вкъщи и се мъчи да си отключи, но не уцелва ключалката. Вдигнал много шум и събъдил жената:
- Абе Пешо, ти ли си бе?
- Аз съм бе.
- Ключ ли нямаш бе, Пешо?
- Абе аз ключ имам ама ти една ключалка да беше сложила.
Полицай вижда един клатушкайки се гражданин да се качва в колата и въэмутен му крещи:
-Гражданино,не ви ли е срам,не можете да стоите на краката си а на колата се качвате!
Гражданина фъфлейки:
-Ако можех да вървя,нямаше да се качвам в колата.