В едно основно училище в София най-малките ученици от 1 клас имали час по Трудово Обучение. И класната им казала:
- Значи деца, днес ще ходим на строеж. Затова ви моля да си сложите каските, които ще ви бъдат дадени на входа. Защото познавам едно момченце, на чиято глава падна тухла и то почина, защото беше без каска. Обаче познавам и едно момиченце, на което му се случи същото, но то беше с каска и само се усмихна и продължи.
И от задните чинове се обажда зевзекът на класа:
-Ааа, знам я. От нашия вход е. Още ходи с каска и се хили
Един циганин тръгнал на война.Попитал какво му трябва за войната.Отговорили му че му трябват патрони.Нали бил стар и чул бонбони отишъл и купил бонбони.
-Още какво ми трябва?-попитал циганина
-Още ти трябва една пушка.-казал един човек
Отново старостта му попречила да чуе вярно той чул чушка.Отишъл до магазина и купил чушка.
Пак попитал същото. Казали му че още му трябва палатка.Както винаги той чул патка.Отишъл и взел една патка от съседа.Когато войната дошла той зареждал с бонбони.Когато стреляли с пушки той стралял с чушка.А когато се криели впалатки той се криел под патки.